Tehdenin tukemat käsipäätteet varaston toimintoihin
Google Play -sovelluskaupasta ladattavalla Tehden-sovelluksella voit hoitaa varaston toimintoja (inventointi, hyllytys ja keräily) mobiilisti. Sovelluksen voi ladata omaan Android-laitteeseen tai Tehdeniltä hankittavaan käsipäätteeseen.
Tehden-käsipääte vai oma laite?
Sovelluksen voi ladata omaan Android-laitteeseen ja hankkia esim. Bluetooth-yhteydellä toimivan sormiskannerin, jonka avulla voit lukea viivakoodit. Huomioi, että viivakoodeja ei voi lukea suoraan kaikilla Android-laitteella, ja vaikka koodin luku onnistuisi, se ei välttämättä ole riittävän nopeaa tehokkaaseen käyttöön.
Voit myös ostaa meiltä joko Zebran käsipäätteen ja valita varasto-olosuhteidesi mukaan joko WLAN-yhteydellä tai omalla SIM-kortilla toimivan mallin. Käsipäätteisiin on myös saatavilla erilaisia käyttöä helpottavia lisäosia. Zebran erilaiset käsipäätteet toimivat Tehden-sovelluksen kanssa identtisesti. Tarkempaa tietoa laitteiden ominaisuuksista ja hinnoista löydät verkkosivuiltamme.
Sovelluksen lataaminen
- Mene joko omalla laitteellasi tai Tehden-käsipäätteellä Google Play -sovelluskauppaan ja etsi sieltä Tehden-sovellus, tai skannaa tämä QR-koodi:

- Napauta Asenna-painiketta. Jos et ole kirjautunut sisään Google Playhin, sitä pyydetään tässä vaiheessa.
- Sovellus latautuu laitteellesi ja voit siirtyä seuraavaan vaiheeseen.